Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum „Wilka”

Nowy bar | Restauracja | Sala Bankietowa w Kadzidle. Więcej
259 wyświetleń


pg_zakonczenie_roku_22062017_1_d22 czerwca uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” uroczyście podsumowali, kończący się w piątek, rok szkolny 2016/2017.

W uroczystości wzięli również udział nagrodzeni uczniowie z klas I i II.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w kadzidlańskim gimnazjum tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Św. odprawioną przez ks. proboszcza Ryszarda Kłosińskiego.

Następnie wszyscy zgromadzeni, w asyście pocztów sztandarowych, przeszli ulicą Kościuszki na halę gimnastyczną, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu szkoły tegoroczni absolwenci zaprezentowali się podczas pięknego Poloneza przygotowanego przez Panią Ewę Piotrowską.

Następnie dyrektor gimnazjum Michał Bogdański przywitał przybyłych gości.

Galę zakończenia roku szkolnego zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Kadzidło – Pan Dariusz Łukaszewski; proboszcz parafii Kadzidło – ksiądz Ryszard Kłosiński; dyrektor ZPO w Kadzidle – Pani Halina Prusaczyk; była wicedyrektor szkoły – Pani Maria Kowalska; radny gminy Kadzidło – Pan Mirosław Lesiński; prezes ZGKiM w Kadzidle – Pan Adam Białobrzeski; Panie ze Szkolnej Rady Rodziców: Renata Parzych (przewodnicząca), Beata Sęk i Alina Lasota.

Dyrektor gimnazjum szczerze dziękował wszystkim za ciężką pracę, podsumował najważniejsze wydarzenia i konkursy, które odbyły sie w szkole.

Następnie zostały wręczone liczne nagrody za wyniki w nauce, za najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego (fundowane tradycyjnie od wielu lat przez wójta gminy Kadzidło). Nie zabrakło nagród za osiągnięcia sportowe, wzorową frekwencję, działalność w wolontariacie, czy za wyjątkową postawę. Uczniowie odebrali nagrody z rąk dyrektora szkoły i zaproszonych gości. Dziewczęta ze szkolnego chóru przygotowały piękny występ. Na koniec była moc kwiatów, życzeń, szczerych podziękowań i licznych wzruszeń.

Wójt Dariusz Łukaszewski prosił absolwentów o serdeczną pamięć o gimnazjum, niebanalnych przedsięwzięciach podejmowanych wielokroć wspólnie z nauczycielami, poetyckim duchu szkoły, potrzebie pielęgnowania różnorodności, ciekawości dla świata, ludzi, miejsc bliskich i odległych. Wspomniał też o idei niewidzialnych mostów, łączących ludzi dobrej woli, podkreślając, że takim mostem było przez lata kadzidlańskie gimnazjum, z jego silnym szacunkiem dla przeszłości oraz szczerą otwartością na teraźniejszość i przyszłość. Wójt, który był również pierwszym dyrektorem kadzidlańskiego gimnazjum – przygotował miłą niespodziankę dla absolwentów przekazując każdemu uczniowi piękną, pamiątkową, metalową tarczę z patronem szkoły i fragmentem z Herberta: „Bądź wierny, idź…” oraz biało-czerwoną flagę.

Podczas uroczystości pożegnany został również, odbywający w tym roku staż, nauczyciel historii, Pan Marcin Tomczak, który choć był w gimnazjum tylko rok, na trwałe wpisał się wzorową postawą w wieloletnie gimnazjalne tradycje.

Link do zdjęć

źródło: kadzidlo.pl

Bogata oferta finansowa: Konta osobiste, Konta firmowe, pożyczki, kredyty

Author: Redakcja

Udostępnij wpis na