XXII Wesele Kurpiowskie 2015 (zdjęcia, wideo)

Nowy bar | Restauracja | Sala Bankietowa w Kadzidle. Więcej
5 879 wyświetleń


20150628_132649Punktualnie w południe, w kościele pw. Świętego Ducha w Kadzidle, Aleksandra Witkoś z Kadzidła oraz Kamil Domurad z Jeglijowca, zawarli (udawany) związek małżeński. Następnie, kadzidlańskimi ulicami przeszedł korowód weselny, który udał się do Zagrody Kurpiowskiej, gdzie odbył się ciąg dalszy widowiska weselnego z udziałem nowożeńców.

Uroczystą mszę św. celebrował proboszcz parafii ks. Ryszard Kłosiński.

Po uroczystości, wszyscy goście w barwnym korowodzie przeszli kadzidlańskimi ulicami do Zagrody Kurpiowskiej, gdzie odbył się ciąg dalszy widowiska weselnego z udziałem nowożeńców.

W tym roku w Weselu Kurpiowskim bierze udział Miss Polski Ewa Mielnicka.

Tego dnia do osób szczególnie zasłużonych dla Kurpiowszczyzny trafiły „Nepomuki” czyli figurki świętego Jana Nepomucena wraz tytułem Honorowego Obywatela Gminy Kadzidło. Otrzymali je Weronika Grozdew Kołacińska – wokalistka o bułgarskich korzeniach, doktor nauk humanistycznych, etnomuzykolog, pomysłodawca i realizator projektu „Etnofonie Kurpiowskie”, Tadeusz Machnowski – poeta, prozaik, publicysta, członek Związku Literatów Polskich, Związku Kurpiów i Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Kazimierz Brakoniecki – olsztyński poeta, pisarz, tłumacz poezji francuskojęzycznej, współzałożyciel i jeden z liderów pisma, stowarzyszenia oraz fundacji Wspólnota Kulturowa „Borussia”, Tadeusz Kruk – pasjonat i popularyzator m.in. historii, poezji i szaradziarstwa, regionalista.

Jak co roku, na koniec imprezy, organizowany jest koncert. Na XXI Weselu Kurpiowskim wystąpi legendarny zespół Skaldowie, obchodzący w tym roku 50-lecie pracy na scenie. Na koncercie będzie można usłyszeć ich największe przeboje takie jak „Wiosna”, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Cała jesteś w skowronkach” czy „Medytacje wiejskiego listonosza”. Nie zabraknie również czegoś nowszego z ich ostatnich płyt „Harmonia Świata” oraz „Oddychać i kochać”.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”wesele 2015″]


 

Bogata oferta finansowa: Konta osobiste, Konta firmowe, pożyczki, kredyty

Author: Redakcja

Udostępnij wpis na