Uroczyste poświęcenie Skweru Pamięci Męczeństwa Kresowian

skwer_pamieci_meczenstwa_kresowian_1_dW najbliższą niedzielę, 17 września, zostanie poświęcony w Kadzidle Skwer Pamięci Męczeństwa Kresowian.

Na skwerze znajdują się Droga Krzyżowa, zdrój wodny symbolizujący życie, tablice z dziesiątkami nazw związanych z historią Kresów, przejmująca rzeźba Chrystusa przed Poncjuszem Piłatem oraz latarnie symbolizujące światło Prawdy.

Niedzielne obchody rozpoczną się uroczystą sesją Rady Gminy, podczas której zostanie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Kadzidło a litewskim starostwem Szczodrobów (Sidabravas), reprezentowanym przez starostę Vidmantasa Bluźasa.

O godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Kadzidle, rozpocznie się uroczysta Msza Święta w intencji Kresowian, po której, uczestnicy uroczystości przejdą na Skwer Pamięci Męczeństwa Kresowian.

W uroczystości, oprócz gospodarzy, wójta Dariusza Łukaszewskiego, przewodniczącego Jana Kulasika, ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego, mieszkańców Gminy Kadzidło, radnych, sołtysów, wezmą udział zacni Goście: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Jan Skalski – prezes Światowego Związku Kresowian, żołnierze
z 8. Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego, poczty sztandarowe, samorządowcy różnych szczebli, strażacy-ochotnicy z kadzidlańskiej orkiestry dętej, harcerze.

Skwer, który został wykonany przez pracowników Urzędu Gminy oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, znajduje się w Kadzidle, przy ulicy Sportowej, na wysokości stadionu gminnego.

źródło: UG w Kadzidle

Author:

Share This Post On