Światłowody w Kadzidle

Nowy bar | Restauracja | Sala Bankietowa w Kadzidle. Więcej
1 815 wyświetleń


1624131_693621864105356_736312020_nJuż niebawem mieszkańcy gminy Kadzidło będą mogli j cieszyć się szybszym dostępem do globalnej sieci. Wszystko za sprawą budowy światłowodu realizowanej w ramach inwestycji „Internet dla Mazowsza”.

Samorząd Województwa Mazowieckiego podpisał umowę z polsko-koreańskim konsorcjum KT Corporation na realizację budowy światłowodowej sieci szerokopasmowej na terenie Mazowsza. To największy tego typu projekt realizowany obecnie w Europie.

Jego celem jest m.in. budowa 3680 km sieci światłowodowej, a co za tym idzie stworzenie dostępu do Internetu dla wszystkich mieszkańców Mazowsza. Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie około 458 mln zł. Projekt będzie realizowany w ramach RPO WM. Przyznana dotacja unijna wynosi ponad 340 mln zł.

Zakończenie prac planowane jest na 3 kwartał 2016r. Już od kilku dnia widać prace na takich ulicach jak Ogrodowa czy Handlowa. Nieoficjalnie mówi się, że Internet będzie udostępniany z pewnymi ograniczeniami za darmo! A jego prędkość będzie wynosić do 100mb/s!

Dostęp do Internetu to dziś absolutna konieczność. Bez niego trudno mówić o równych szansach mieszkańców dużych miast i sołectw. Tymczasem obecnie aż 82 proc. miejscowości to obszary, gdzie występuje jego brak lub ograniczony dostęp. Ten problem dotyka niemal co drugiego mieszkańca województwa. Mam nadzieję, że dzięki projektowi uda się zlikwidować te bariery – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Bogata oferta finansowa: Konta osobiste, Konta firmowe, pożyczki, kredyty

Author: Redakcja

Udostępnij wpis na