Referendum za odwołaniem rady czy wójta? [Ankieta]

Remomix Marcin Madrak - Usługi Remontowo Budowlane w Kadzidle i okolicach. Tel +48 662 266 261. Więcej
5 639 wyświetleń


Zdjęcie z Facebooka Gmina Kadzidło.

Dość głośnym echem w powiecie niesie się ostatnia sesja rady gminy Kadzidło na których to radni obniżyli pensję Wójtowi praktycznie o połowę do ~3800zł netto. Nie zabrakło wypomnień o dług i o słabym wyniku gminy w jednym z rankingów wspólnoty pod adresem obecnego Wójta od strony radnego z ramienia jego kontrkandydatki o fotel włodarza.

W komentarzach pod wpisem Gminy Kadzidło na facebooku padło hasło aby zebrać podpisy nad ponownym wybraniem rady. Aby doszło do referendum lokalnego potrzebne jest zebranie podpisów min. 10% uprawnionych osób do głosowania. W tym roku ta liczba wyniosłaby 920 głosów. Referendum może odbyć się 10 miesięcy po wybraniu Wójta lub rady.

Na forum Tygodnika Ostrołęckiego od dawna toczy się słowna potyczka z zwolennikami obecnego Wójta jak i jego przeciwnikami. Konwersacja na wyższym lub częściej niższym poziomie z strony krytykujących można podejrzeć pod tym linkiem. To właśnie tam użytkownik podpisany jako Kadzidlak wspomina o zbieraniu głosów za odwołaniem obecnego Wójta.

Przygotowaliśmy poniżej anonimową ankieta dla czytelników ekadzidlo.pl

W celu zagłosowania wybierz opcję i kliknij vote.

Podpis złożysz pod:

  • Odwołaniem Wójta (62%, 613 Votes)
  • Odwołaniem Rady (25%, 245 Votes)
  • Nie złożę. Wybrano demokratycznie. (13%, 123 Votes)

Total Voters: 981

Loading ... Loading ...

 

Author: Redakcja

Udostępnij wpis na

77
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
48 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
73 Comment authors
KurpsiakZ KadzidłajonekKurpsiakjonek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KODD
Gość
KODD

Słyszałem, że w Kadzidle formuje się Komitet Obrony Dochodów Dariusza. Potrzeba tylko lidera i jest rekrutacja. Wymagania niezbędne- stworzony do wyższych celów niż praca bezrobotny, po rozwodzie, nie płacący alimentów. Wymagania dodatkowe- mile widziany jakiś nałóg np. narkomania, kleptomania, od biedy alkoholizm , pierwszeństwo mają osoby posiadające wyrok w procesie karnym np. oszustwo, kradzież, pedofilia, gwałt, pobicie. Osoby posiadające wyrok z oskarżenia prywatnego też mile widziane, ale ich podania będą rozpatrywane w drugiej kolejności po osobach mających wyrok z oskarżenia publicznego. Pozdrawiam i zachęcam do składania aplikacji.

Z Kadzidła
Gość
Z Kadzidła

Szanowni Państwo,
Marzy mi się sytuacja, w której Wójt Gminy Kadzidło walczy o sprawy Gminy z taką determinacją z jaką walczy Pan Łukaszewski o wypłatę dla siebie. Taka determinacja dla spraw Gminy byłaby zupełnym uzasadnieniem.
Póki, co Pan Łukaszewski nie raczy nawet odnieść się do ww. pytania o honorowych obywateli, które też pojawiało się na różnych portalach a spraw ze znakiem zapytania jest wiele, zbyt wiele…
Z poważaniem

Kurp
Gość
Kurp

Wójt jak nie jest zadowolony to może zrezygnować. Bardzo wiele osób pracuje za mniej niż 5700 brutto. A do tego jeszcze ma ryczałt na paliwo, trzynastki, służbowy telefon , świadczenia z zakładowych funduszy, oraz nagrody jubileuszowe. Proszę nie płakać, gdyż bardzo wiele osób pracuje za mniej.

Zawiedziony wyborca
Gość
Zawiedziony wyborca

Witam, głosowałem na Pana Darka ale był to ogromny błąd. Słyszałem dużo złych opinii o nim, myślałem że to kłamstwo ale teraz widzę że nie.
Jaki wstyd mi jest że głos oddałem na Pana 🙁
Jak dziecko któremu zabrano lizaka, poleciał do wszystkich poskarżyć się że nie ma większej pensji od innych.
WIĘCEJ POKORY TO PANA NAUCZY!!!
Wstyd mi za Pana.
Z wyrazami serdeczności 😉

Tomek
Gość
Tomek

Ja głosowałem na Darka i się rozczarowalem.
Czym? Tym, że poleciał wszędzie z żalem, że zostały obniżone mu pobory. Wszyscy przeciw niemu.
Mówi się trudno, trzeba się dostosować. To jak w szkole. Ktoś dostał jedynkę to stara się ją poprawić, a nie skarży w internecie na nauczyciela. Rada tak zarządziła, zakasamy rękawy i robimy co trzeba. Dbamy o dobro wspólne. Darek mówi ładnie, chce się słuchać. A na starcie kolejnej kadencji niestety go nie poznaje. Chyba na serio przyzwyczaił się do „stolka”…

Ja kupę
Gość
Ja kupę

A cóż tam robi nasz „wielebny” chyba zapomniał gdzie jego miejsce i jaka jest jego rola a nie zabawa w politykę.

kadzidlak
Gość
kadzidlak

Wójt powinien współpracować z Radą a nie tylko myśli o sobie i kasie. Wstyd,że tak jest niech pokaże,że zależy mu nie na kasie a na mieszkańcach.

Ela
Gość
Ela

Jestem za.
Wójt musi zacząć słuchać Rady i podejmować z nimi decyzję, nie prowadzić sobie folwark z mieszkańców.

Kadzidlanka
Gość
Kadzidlanka

Autorze drogi…. Warto wspomnieć, że na 15 radnych aż 10 jest przeciw wójtowi. Na ich wspólnych kłótniach będą tracić jedynie mieszkańcy. Apeluję do was o odstawienie złośliwości i mściwości wobec siebie, a proszę was o wspólne działanie na rzecz dobra ogółu.

Emil
Gość
Emil

Kasa, kasa i tylko kasa taka jest miłość Wójta.

Przydupas
Gość
Przydupas

Pierwsza i jedyna zasada wójta-albo jesteś ze mną – albo cię nie ma

Black Friday
Gość
Black Friday

To Wójt miał Black Friday 🙂

jonek
Gość
jonek

Tyle tu na forum o wójcie, który kolejny raz został wybrany w demokratycznych wyborach.

A jak zostaje się starostą??? ano zostaje się …

Oto post z pewnego forum (a jest podobnych więcej) z 2010 roku:

marek 14:43, 03.12.2010 r. No to znów mamy starostę od nic nie robienia , myślałem że ta rada będzie mądrzejsza ale się zawiodłem , co można myśleć skoro ma się takich kolegów popleczników, dla mnie ten buc nie jest moim starostą i ta rada też , szkoda nawet pisać , obciach i tyle.

Mamy rok 2018 i kolejna kadencja, tym razem 5 lat.

mr.president
Gość
mr.president

Lud demokratycznie wybrał Radę i Wójta. Teraz to ich broszka aby współpracować dla dobra mieszkańców. Nie ma co bić piany tylko akceptować rzeczywistość.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Żaden komentarz nie powinien być usunięty 🙂 każdy ma prawo wypowiedzenia się. Co to za cenzura?

Emil
Gość
Emil

Komentarz usunięty.

Kadzidlak
Gość
Kadzidlak

Komentarz usunięty.

WIT
Gość
WIT

dlaczego nowa rada nie współpracuje z wójtem tylko ze starostą ….
zobaczymy…Nie mogę sie doczekac nowego ogrodzenia i nowego dachu na kosciele .

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Komentarz usunięty.

jonek
Gość
jonek

A może warto sięgnąć do historii…. Pierwszym wójtem w Kadzidle był… no kto? Pamiętacie – nie było wtedy bezpośredniego wyboru wójta – został nim , jak tu ktoś napisał „pan od wiaderek”. Był parę miesięcy, bo został wysokim urzędnikiem. Zostawił Kadzidło i jego mieszkańców, ktoś pamięta problemy z „Kurpianką” w tamtym czasie? Młodsi niech dopytają starszych. Potem zdaje się 3 kadencje wójta – też nie z wyborów bezpośrednich. Jak się zasłużył i komu??? Potem jedna kadencja wójta – Kadzidlaki wybrali Kadzidlaka. Jak było? Co pozostawił po sobie? No i obecny wójt- 12 lat pracy , kolejny raz wybrany przez większość… Czytaj więcej »

Kadzidlanin
Gość
Kadzidlanin

Żenada jakich mało. Jak was boli przegrana. trzeba było wstawić lepszą kandydatkę. Tak się s……cie, że się niedługo własnym .g. udławicie. Wstyd i hańba. nie możecie zaakceptować porażki i trzeba teraz się mścić. Do Kościoła chodzicie w pierwszą ławkę i do komunii. W jakiego wy Boga wierzycie. Dziady kurpie się w grobach przewracają. A rada niech radzi własnym rozumem a nie rozumem pana Ś i pana od wiaderek.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Skoro Wójtowi obniżono wynagrodzenie o połowę to rada tak samo powinna SB obciąć o połowę wynagrodzenie, im tak samo powinno zależeć na mieszkańcach i dobrobycie ogółu… A nie aby do koryta się dobrać i zachowywać się jak świnie w chlewie…. Nie sądzę żeby obecnemu Wójtowi zależało na pieniądzach i garną je tylko w pończochę… Zobaczcie jak się zmieniło kadzidło za jego kadencji… A jakoś u niego złotych łańcuchów nie widzę… No tak jak w Łysych bylo…

twoj sasiad
Gość
twoj sasiad

sniadach skoncz, wstydu oszczedz

Ela
Gość
Ela

Haha, trolle wójta spuszczone z łańcucha. Wójt został wybrany demokratycznie, zgadza się. A przepraszam, Rada Gminy została wzięta z lapanki? Również demokratycznie zostali wybrani i wyborcy Wójta muszą to przyjąć do wiadomości! Skoro Wójt wystosował publicznie apel do Rady aby współpracować dla dobra mieszkancow to czekam aby Rada wystosowała apel pełen poetyckiego etosu do Wójta o to samo. Aby schował swoją dumę i przyjął do wiadomości, że piastowanie stanowiska wójta to nie są rządy autorytarne, a demokratyczne. On również musi nauczyć się słuchać. Nie jest Bogiem. Ktoś tu napisał bardzo w punkt, że Wójt starał się wepchnac Pana Adama do… Czytaj więcej »

Małgorzata
Gość
Małgorzata

Panie wójcie wstyd mi za tych co piszą te komętarze ,tylko szkoda że P przewodnicząca nie wspomiała o swoich dochodach .

WIT
Gość
WIT

Obniżenie wynagrodzenia powinno dotyczyc też radnych ,skoro jest tak żle .A co do referendum i podpisów …
panie Michale trzeba umiec przegrywac ,trochę godnosci ….
Myslę że to ostatnia kadencja Pisiorków .Ostrołeka juz się obudziła i teraz oscienne gminy powinny wziąs sprawy w swoje rece i budowac zamiast niszczyc ,
Pomyslcie

Antoni
Gość
Antoni

Słyszałem plotki, że to pan Ś. trzyma taki niski poziom w komentarzach na lokalnych portalach. jeśli to prawda to zaczynam się powoli wstydzić za głos oddany na Anię. Radze mu odciac internet na kilka tygodni.

Krzysiek
Gość
Krzysiek

To co się dzieje obecnie to nie da się opisać. Jak najszybciej i oby to się stało pisiorów popędzić gdzie pieprz rośnie. W kościele siedzą w pierwszych ławkach, a za plecami trzymają nóz aby zaatakować. Wójt Darek został wybrany demokratycznie i wara od niego. Trzeba umieć przegrywać z honorem.

Janusz
Gość
Janusz

„I gwoli wyjaśnienia nie jestem żadnym Michałem, itp, itd. Przeciwników jest wiecej- widać po sondzie, ponad 50%.”

Panie anonimowy sondę można obejść. Sam dałem 3 głosy jeden z telefonu, drugi z laptopa. 3 w pracy, więc tutaj nie ma znaczenia sonda na stronie. Liczą się wybory przy urnie a Pani Śniadkach przegrała. Głosowałem na nią. Teraz widać w komentarzach główny TEMAT PiSorów „PIENIADZĘ” żadnych konkretów. Ból tyłka o zarobki. Walczcie pomysłami a nie obrzucacie gównem jak małpa w zoo. Na kolejnych wyborach nie zagłosuję na nikogo, na pewno nie na Ciebie Michaś, bo w komentarzach to widać że przewody się palą.