Referendum za odwołaniem rady czy wójta? [Ankieta]

Nowy bar | Restauracja | Sala Bankietowa w Kadzidle. Więcej
5 749 wyświetleń


Zdjęcie z Facebooka Gmina Kadzidło.

Dość głośnym echem w powiecie niesie się ostatnia sesja rady gminy Kadzidło na których to radni obniżyli pensję Wójtowi praktycznie o połowę do ~3800zł netto. Nie zabrakło wypomnień o dług i o słabym wyniku gminy w jednym z rankingów wspólnoty pod adresem obecnego Wójta od strony radnego z ramienia jego kontrkandydatki o fotel włodarza.

W komentarzach pod wpisem Gminy Kadzidło na facebooku padło hasło aby zebrać podpisy nad ponownym wybraniem rady. Aby doszło do referendum lokalnego potrzebne jest zebranie podpisów min. 10% uprawnionych osób do głosowania. W tym roku ta liczba wyniosłaby 920 głosów. Referendum może odbyć się 10 miesięcy po wybraniu Wójta lub rady.

Na forum Tygodnika Ostrołęckiego od dawna toczy się słowna potyczka z zwolennikami obecnego Wójta jak i jego przeciwnikami. Konwersacja na wyższym lub częściej niższym poziomie z strony krytykujących można podejrzeć pod tym linkiem. To właśnie tam użytkownik podpisany jako Kadzidlak wspomina o zbieraniu głosów za odwołaniem obecnego Wójta.

Przygotowaliśmy poniżej anonimową ankieta dla czytelników ekadzidlo.pl

W celu zagłosowania wybierz opcję i kliknij vote.

Podpis złożysz pod:

  • Odwołaniem Wójta (62%, 613 Votes)
  • Odwołaniem Rady (25%, 245 Votes)
  • Nie złożę. Wybrano demokratycznie. (13%, 123 Votes)

Total Voters: 981

Loading ... Loading ...

 

Bogata oferta finansowa: Konta osobiste, Konta firmowe, pożyczki, kredyty

Author: Redakcja

Udostępnij wpis na