Marcin Meller i Dzień Dobry TVN na Kurpiach (WIDEO)

Nowy bar | Restauracja | Sala Bankietowa w Kadzidle. Więcej
2 669 wyświetleń


PrzechwytywanieMarcin Meller razem z ekipą Dzień Dobry TVN zawitał do Kadzidła. Materiał z jego wizyty można było obejrzeć w piątek, 11 marca w Dzień Dobry TVN.

Marcin Meller, znany dziennikarz, historyk, podróżnik, studiował razem z wójtem naszej gminy Dariuszem Łukaszewskim historię na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz postanowił odwiedzić w Kadzidle kolegę ze studiów. Co go zafascynowało na Kurpiach?

OBEJRZYJ MATERIAŁ Z WIZYTY W KADZIDLE (kliknij!)

Marcin Meller odwiedził w dniu 2 marca 2016 r., na zaproszenie wójta Dariusza Łukaszewskiego, Kadzidło. Gościowi towarzyszyła ekipa TVN, dzięki której powstaje film o Kurpiach. Dziennikarze zachwycili się kurpiowskim tańcem, śpiewem, naszymi palmami, wycinankami oraz fafernuchami, które własnoręcznie wykonał Marcin Meller. W nagraniu wzięli udział Kapela Pawła Łaszczycha, Zespół „Kurpianka-Cepelia”, twórczynie ludowe oraz dzieci w strojach kurpiowskich. Marcin Meller odwiedził również wieżę widokową w Podgórzu. Telewizyjną ekipę zauroczył swoją leśną gawędą leśniczy Waldemar Tabaka.

Wieczorem Marcin Meller spotkał się z czytelnikami, których zabrał w podróż do Gruzji. Uczestnicy spotkania poznali tajniki gruzińskiej kuchni, przyrody, historii, gruzińskiego wina, gruzińskich toastów, ale również polskich wątków, których nie brakuje na Zakaukaziu. Nie zabrakło znakomitych zdjęć, anegdot, celnych dygresji, dowcipnych wspomnień. Marcin Meller jest autorem dwóch książek: „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” oraz „Między wariatami”.

Spotkanie autorskie Marcina Mellera przygotowała Wiesława Sobiech – dyrektor kadzidlańskiej biblioteki. Odbyło się ono w „Kinie za Rogiem”. Spotkania promocyjne przygotował Grzegorz Parzych – dyrektor CKK.

Zdjęcia z wizyty Mellera można również obejrzeć na stronie Urzędu Gminy w Kadzidle.

źródło: UG w Kadzidle, eKadzidlo.pl

Bogata oferta finansowa: Konta osobiste, Konta firmowe, pożyczki, kredyty

Author: Redakcja

Udostępnij wpis na