Drugie miejsce ZSP w Kadzidle w Strzeleckich Mistrzostwach Szkół Mundurowych

Nowy bar | Restauracja | Sala Bankietowa w Kadzidle. Więcej
1 211 wyświetleń


5515_big16 drużyn z Mazowsza wzięło udział w organizowanych po raz drugi Strzeleckich Mistrzostwach Szkół Mundurowych. Zawody odbyły się 28 maja w strzelnicy przy Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle.


Uczestniczyły w nich trzyosobowe zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych z klas o profilu mundurowym z Kadzidła, Węgrowa, Ciechanowa, Nowego Miasta nad Pilicą, Góry Kalwarii, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrołęki, Urle, Biezunia, Kosowa Lackiego, Mławy, Przasnysza, Komornicy, Wyszkowa.

Zawodnicy startowali w dwuboju, w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej.

Najlepszą w II SMSM została drużyna z ZSP w Węgrowie. Na drugim miejscu uplasował się ZSP w Kadzidle. Trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej zdobyła drużyna z TL BZDZ w Ciechanowie.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęła Marlena Kupiec z ZSP w Węgrowie, drugie miejsce Marcin Rogulski z ZSP w Węgrowie, trzecie miejsce Marek Kutołowski z TL BZDZ w Ciechanowie.

Nagrody, w imieniu starosty, wręczył zwycięskim drużynom dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Artur Romanik.

Zawody miały na celu popularyzację i upowszechnienie sportu strzeleckiego, wiedzy dotyczącej zagadnień obronności kraju, podniesienie sprawności fizycznej oraz rywalizację zespołów w zakresie umiejętności strzeleckich. Pozwoliły one wyłonić najlepszych strzelców w szkołach i na Mazowszu oraz nawiązać współpracę pomiędzy szkołami o profilu mundurowym.


Organizatorem przedsięwzięcia była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce, Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca oraz Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Zawody zostały rozegrane w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. 

 

źródło: powiatostrolecki.pl

Bogata oferta finansowa: Konta osobiste, Konta firmowe, pożyczki, kredyty

Author: Redakcja

Udostępnij wpis na